Mariçiq: Nuk heqim dorë nga ekstradimi i Gruevskit

Shteti ka ndërmarrë gjithçka që është në fuqinë e tij për ekstradimin e Nikolla Gruevskit në vend. Nga ekstradimi nuk heqim dorë dhe do të vazhdojmë të punojmë me qëllim të kthimit të Gruevskit në vend, thotë ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiqi në një intervistë për MIA.

“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese që ta shpallë kushtetues vendimin për tërheqjen e abolimit të ish presidentit Gjorge Ivanovit është një moment i ri në këto raste. Për ish kryeministrin deri tani janë parashtruar dy kërkesa për ekstradim, njëra më 20.11.2018 dhe tjetra më 13.6.2019. Nga ekstradimi i Gruevskit nuk heqim dorë dhe do të vazhdojmë të punojmë me qëllim të kthimit të Gruevskit në vend”, thotë Mariçiq.

Ngjarja paraprake

Japonia përgatitet për gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa rastet e Covid rritet

Ngjarja e ardhëshme

Aksidenti tragjik, momenti kur Golfi dhe minibusi përplasen kokë më kokë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian