Maqedonia e Veriut sërish bilanc të rëndë nga COVID-19, regjistrohen 1295 raste dhe 26 viktima së fundmi i ri

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë bilanc të rëndë ditor nga COVID-19. 1295 raste janë regjistruar së fundmi, dhe pavarësisht numrit të lartë të testimeve pozitiviteti këtë të enjte ka qenë 39%.

Po ashtu 26 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit ndërsa 429 të tjerë u shëruan përfundimisht. Në gjithë rajonin, Maqedonia e Veritu shënon nga shifrat më të larta nga COVID-19.

Ngjarja paraprake

Aeroporti i Prishtinës vjen me një njoftim të rëndësishëm

Ngjarja e ardhëshme

Emini: Mbi 50% e anesteziologëve të infektuar me COVID-19, Klinika e Anesteziologjisë më e prekura

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian