Maqedonia e Veriut – Kosova, FFM ka marrë vendim për tifozët!

Ndeshja e gjysmëfinales së Play-off-it të Ligës së Kombeve në futboll, mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, do të luhet pa praninë e shikuesve. 

“Bordi i Drejtorëve të Federatës së Futbollit të Maqedonisë në seancën e sotme vendosi që mjetet nga shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni – Kosovë të kthehen. 

Kjo do të thotë se “verdhekuqtë” definitivisht nuk do të kenë mbështetjen e tifozëve të ndeshjes më të rëndësishme në historinë e futbollit maqedonas e cila do të luhet më 8 tetor në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” në Shkup”, shkruan mes të tjera “Ekipa.mk”. 

Ndeshje që pritet me padurim, pasi që fituesi i kësaj sfide do të luajë me fituesin e takimit Gjeorgji – Bjellorusi, për një vend në Kampionatin Evropian.

Ngjarja paraprake

Shpërfytyruesit e lirisë na e nxinë çlirimin

Ngjarja e ardhëshme

Arrestohet nga policia i dyshuari si vrasës me pagesë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian