Maqedoni: Tenton ta vrasë bashkëfshatarin me 21 plumba, e pëson kali i tij (VIDEO)

Banorët e fshatit Pregllovë të Komunës së Pllasnicës mëngjesin e djeshëm u zgjuan nga një breshëri plumbash.

Ngjarja e frikshme ka ndodhur në vendin e quajtur ”Ramnishta” ku dy persona nga fshati Pllasnicë, kanë shtënë me armë zjarri ndaj Nerxhat Tairoskit nga fshati Pregllovë.

Tairoski në orën 9:30 minuta ka qenë në pyll afër fshatit për të mbledhur dru për nevoja personale, por rrugës për në shtëpi, pikërisht në këtë vend nga një afërsi prej 23 metrave drejt tij është shtënë me 21 plumba, ku për fat të mirë nuk e ka kapur asnjëri. Nga ajo breshëri plumbash ka pësuar kali i tij.

Dje rreth orës 9:30 minuta në mëngjes , këtu pikërisht në këtë vend ku ndodhet edhe TV21 ka ndodhur një ngjarje tentativë për vrasje, ku një person ka tentuar të vras një person tjetër, por për fat të mirë nuk e ka vrarë personin. Ndaj personit në fjalë është gjuajtur me 21 plumba.

Emir Tairovski që është vëllai i të sulmuarit për TV21 tregoi për ngjarjen e djeshme dhe tha se tentime të tilla për të vrarë vëllain e tij nga i njëjti perosn ka pasur edhe 3 herë të tjera.

Banorët e fshatit Pregllovë të Komunës së Pllasnicës mëngjesin e djeshëm u zgjuan nga një breshëri plumbash.

Ngjarja e frikshme ka ndodhur në vendin e quajtur ”Ramnishta” ku dy persona nga fshati Pllasnicë, kanë shtënë me armë zjarri ndaj Nerxhat Tairoskit nga fshati Pregllovë.

Tairoski në orën 9:30 minuta ka qenë në pyll afër fshatit për të mbledhur dru për nevoja personale, por rrugës për në shtëpi, pikërisht në këtë vend nga një afërsi prej 23 metrave drejt tij është shtënë me 21 plumba, ku për fat të mirë nuk e ka kapur asnjëri. Nga ajo breshëri plumbash ka pësuar kali i tij.

Dje rreth orës 9:30 minuta në mëngjes , këtu pikërisht në këtë vend ku ndodhet edhe TV21 ka ndodhur një ngjarje tentativë për vrasje, ku një person ka tentuar të vras një person tjetër, por për fat të mirë nuk e ka vrarë personin. Ndaj personit në fjalë është gjuajtur me 21 plumba.

Emir Tairovski që është vëllai i të sulmuarit për TV21 tregoi për ngjarjen e djeshme dhe tha se tentime të tilla për të vrarë vëllain e tij nga i njëjti perosn ka pasur edhe 3 herë të tjera.

Ngjarja paraprake

Veliu në takim Rudarin, flasnim edhe për zgjedhjet lokale

Ngjarja e ardhëshme

Reperi i njohur rrezikon 10 vite burg, ja çfarë akuze rëndon mbi të

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian