Mantelbardhët protestojnë me motoçikleta

Punonjësit shëndetësorë dolën në rrugë në Mandalay të Mianmarit të enjten në mëngjes për të protestuar.

E gjitha kjo kundër juntës ushtarake mbi grusht shtetin dhe protestën shtypëse.

Punëtorët, me veshjet e tyre të bardha, udhëtuan me motoçikleta nëpër rrugët e qytetit në veri të Mianmarit ndërsa ata brohorisnin parrulla dhe bënin thirrje për lirimin e Aung San Suu Kyi dhe të tjerëve që ishin arrestuar që nga puçi i 1 shkurtit, raporton AP.
 

Ngjarja paraprake

Emanuel Macron dhe Edi Rama dhe hilet e tyre ndaj Kosovës

Ngjarja e ardhëshme

Vazhdon të jetë aktiv zjarri në magazinën e një qendre tregtare! I bllokuar dyshohet ka mbetur një punonjës sigurie

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian