Manchester Utd rrëzon Granadën

Manchester Utd kualifikohet në gjysmëfinale të Europa League në futbolli. 

“Djajtë e Kuq” si vendas shënuan fitore me 2:0 ndaj Granadës nga Spanja. 

Manchester Utd fitoi edhe takimin e parë me 2:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 4:0 avancojnë më tej. 

Futbollisti Edinson Cavani shënoi në minutën e 6-të dhe Vallejo (autogol 90’).

Skuadra angleze do të takohet me Romën në kuadër të gjysmëfinales.

Ngjarja paraprake

KEDS para mesnatës ka një njoftim të rëndësishëm për banorët e “Kodrës së Trimave”

Ngjarja e ardhëshme

Roma me mund të madh kualifikohet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian