Manchester Utd mezi fiton në ‘Old Trafford’

Manchester Utd pas barazimit 2:2 me Leicester Cityn në Leicester, sonte në ‘Old Trafford’ mezi fiton me rezultat 1:0 ndaj Wolvesit. 

Për një fije të flokut Wolvesi mbetet pa pikë, ndërsa “Djajtë e kuq” fituan në fund. 

Wolves me 27 dhjetor nxori një pikë (1:1) me Tottenham, edhe sonte në konak të Manchester Utd, gati sa befasojë por fati ia ktheu shpinën.  

Futbollistët e Manchester Utd, si Cavani, Fernandes, Rashford, Martial etj. pas shumë orvatjeve ia dolën në fund. Në minutën e 90+3, Marcus Rashford siguron fitoren e madhe të Manchester Utd. 

Pas javës së 16-të, Manchester Utd është në vend të 2-të me 30 pikë (një ndeshje me pak), ngec për 2 pikë nga lideri Liverpooli dhe Wolves zë pozitën e 12-të me 21 pikë.

Ngjarja paraprake

Ndërpritet rryma gjatë shfaqjes teatrale në Ferizaj, aktorja e njohur reagon ashpër

Ngjarja e ardhëshme

Analistët: Dialogu Uashington-Phenian në udhëkryq

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian