Manchester Utd – Chelsea, ndahen baras

Manchester Utd dhe Chelsea ndahen baras (0:0), në takimin e javës së 6-të të Premier League në futboll. 

Rashford me Manchester Utd nuk arritën më shumë se një pikë, ndërsa trajneri i Chelseat, Lampard, ia arriti qëllimit që të kthehet me një pikë nga “Old Trafford”. 

Nga minuta e 58-të, edhe Edinson Cavani u paraqitë në fanellën e Manchester Utd por assesi të gjejnë golin e fitores. 

Pas javës së gjashtë, Chelsea renditet në vend të gjashtë me 9 pikë, ndërsa Manchester Utd zë pozitën e 15-të me 15 sosh. Manchester Utd nuk po kalon formë të mirë, por edhe Chelsea ka batica dhe zbatica.

Ngjarja paraprake

S’dihet se si do të votohet në Podujevë kur rastet me Covid-19 janë në rritje

Ngjarja e ardhëshme

Zgjidh një nga 3 “figurat e fatit” dhe zbulo se çfarë të pret këtë javë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian