Manchester Unitedi ia rinovon kontratën Lingardit deri në vitin 2022

Manchester Unitedi ka aktivizuar mundësinë e rinovimit të kontratës së mesfushorit Jesse Lingard deri në verën e vitit 2022.

Anglezit do t’i skadonte kontrata në fund të edicionit, mirëpo “Djajtë e Kuq” vendosen ta mbajnë edhe për 12 muaj të tjerë.

28-vjeçari nuk është në planet e Solskjaer, meqenëse ende s’ka zhvilluar asnjë minutë në Premierligë.

Lingard ka bërë dy paraqitje në Kupën e Anglisë, derisa në njërën ishte në formacionin bazë.

Sidoqoftë, tani anglezi pritet të jetë në “Old Trafford” edhe për një tjetër edicion.

Ngjarja paraprake

Falë marrëveshjes me Bulliqin, Telekomi mbulon me WiFi falas qendrën e Podujevës

Ngjarja e ardhëshme

Komuna e Drenasit: Gjatë vitit 2020, projekte dhe shërbime profesionale për qytetarët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian