Manchester Unitedi e hedh poshtë ofertën e Barcelonës për Harry Maguire

Manchester Unitedi e ka hedhur poshtë kërkesën e Barcelonës për ta përfshirë kapitenin Harry Maguire në marrëveshje për mesfushorin Frankie de Jong.

Barcelona është e gatshëm ta shesë De Jongun në United por në të njëjtën kohë ka kërkuar që t’ia rrëmbejë kapitenin Maguire përmes kësaj marrëveshjeje.

Unitedi dhe Barça janë duke biseduar për De Jongun për një shumë prej rreth 60 milionë eurove. Sipas mediave angleze, katalonasit e kanë kërkuar mbrojtësin anglez si pjesë të marrëveshjes për kalimin e holandezit në Old Trafford.

Megjithatë, trajneri i ri i Unitedit Erik ten Hag dëshiron ta mbajë kapitenin Maguire, prandaj kërkesa e Barçës është hedhur poshtë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Temperaturat e larta, IKShPK bën thirrje për kujdes

Story i radhës

Franca mund të riaktivizojë një termocentral me qymyr këtë dimër

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish