Manchester United ende shpreson

Manchester United përgatitet të presë Tottenhamin të shtunën në mbrëmje në atë që është një përplasje e vështirë në luftën për vendin e katërt, por do të duhet ta bëjë këtë pa portierin David de Gea.

Spanjolli ka qenë një nga lojtarët më të mirë të United këtë sezon dhe lajmet do të vijnë si një dhimbje koke e vonë për trajnerin Ralf Rangnick, i cili do të ishte mbështetur shumë te ish-lojtari i Atletico Madridit kundër lojtarëve si Harry Kane dhe Heung-min Son. .

Sipas “The Sun”, De Gea ka rezultuar pozitiv me COVID-19, duke e përjashtuar kështu atë nga sfida.

Manchester United ende shpreson të fitojë një leje të veçantë nga Premier League në mënyrë që De Gea të luajë, megjithëse duket e pamundur.

Dean Henderson do të zërë vendin e tij nëse lajmi konfirmohet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Konflikti Rusi-Ukrainë, me pasoja shqetësues për ekonominë globale!

Story i radhës

Merret vendimi: Sa do të jetë çmimi i karburanteve sot dhe nesër

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish