Manchester United – Aston Villa, formacionet zyrtare

Manchester United do të zhvillojë ndeshjen kundë Aston Villa në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës.

Manchester United dhe Aston Villa do të ndeshen në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës, aktualisht skuadrat janë në formë të mirë.

United qëndron në vendin e dytë në tabelë me 30 pikë total, tre pikë më pak se lideri Liverpool i cili ka 33 pikë gjithsej, ‘Red Devils’ ia arritën të rikthejnë formën optimale ku nuk dinë për humbje në 12 ndeshjet e fundit, përkatësisht nga humbja turpëruese ndaj Tottenham Hotspur ndeshje të cilën Manchester e humbi me rezultat 6-1.

Aston Villa qëndron në pozitën e pestë me 26 pikë gjithsej, ekipi nga Birmingham po shkëlqen këtë sezon me kapitenin, Jack Grealish dhe Ross Barkley të cilët janë faktorët kryesorë për formën e mirë të Aston Villas.

Në pesë ndeshjet e fundit, Aston Villa ka tre fitore dhe dy barazime.

Formacionet zyrtare të klubeve.:

Manchester United: De Gea, Bailly, Maguire, Pogba, Martial, Rashford, Fred, Fernandes, Shaw, Wan-Bissaka, McTominay.

Aston Villa: Martinez, Cash, Mings, Konsa, Targett, McGinn, Douglas Ruiz, Traore, Grealish, El Ghazi, Watkins.

Ngjarja paraprake

4 të vërteta që duhet të mësojnë një herë e mirë ata që vuajnë apo janë prekur dikur nga depresioni

Ngjarja e ardhëshme

Viti i ri e gjeti jugun e Francës të përmbytur, jepet alarmi portokalli, mbyllen 50 rrugë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian