Manchester City shfryhet në Burnley-n! Mahrez shënon het-trik

Manchester City shfryhet ë Burnley-n, duke e deklasuar me rezultat 5:0, në ndeshjen e javës së 10-të të Premier League në futboll. 

City nuk e kurseu aspak rivalin, duke e mbushur rrjetën e tyre.

Golat i shënuan Mahrez (6′, 22′ e 69′), Mendy (41′) dhe Torres (67′). 

Futbollisti Riyad Mahrez është lojtar i ndeshjes, realizon het-trik.

Manchester City ngrihet në vend të tetë me 15 pikë, ka një takim me pak dhe Burnley është në pozitën e 17-të me 5 sosh, po ashtu një lojë me pak.

Ngjarja paraprake

Qeveria: Ndotje e larët e ajrit, rekomandon masa në Tetovë, Kumanovë e Kavadar

Ngjarja e ardhëshme

Qeveria: Ndotje e lartë e ajrit, rekomandon masa në Tetovë, Kumanovë e Kavadar

të fundit nga