Manchester City fiton në Sheffield

Manchester City kthehet me tri pikë të mëdha nga stadiumi “Bramall Lane” në Sheffield!

City ka shënuar fitore me rezultat 1:0 kundër Sheffield Utd, në kuadër të javës së shtatë të Premier League në futboll.

Në minutën e 28-të, Kyle Walke dërgon goditje të fortë nga rreth 20 metra, duke shënuar në këndin e poshtëm të djathtë, 0:1.

Për djelmoshat e trajnerit Pep Guardiola janë pikë domethënëse në luftë për titullin e kampionit.

Manchester City renditet në vend të shtatë me 11 pikë, por ka një takim me pak dhe Sheffield Utd zë pozitën e 19-të me 2 sosh.

Ngjarja paraprake

Covid-19, të shëruarit hezitojnë të japin plazmë gjaku

Ngjarja e ardhëshme

Qeveria synon ta rigjenerojë ekonominë e goditur nga pandemia Covid-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian