Manchester City eliminon Manchester Utd

Skuadra Manchester Utd nuk arriti të kualifikohet në finale, duke pësuar humbje në “Old Trafford”, me rezultat 2:0 nga Manchester City, në kuadër të gjysmëfinales së EFL Cup (në Angli).

Futbollisti Stones në minutën e 50-të dhe Fernandinho në atë të 83-tën, siguruan fitoren e Cityt.  

City kualifikohet në finale dhe do të takohet me Tottenhamin. 

Një finale interesante, Pep Guardiola me Cityn kundër Tottenhamit të Jose Mourinhos.

Ngjarja paraprake

Trump udhëzon Gardën Kombëtare të ndërhyjë në ngjarjet në ndërtesën e Kongresit

Ngjarja e ardhëshme

Foto nga ‘kryengritja’ në Uashington/ Pamje si në skenar filmash

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian