Manastirliu: Nis vaksinimi për pedagogët e studentët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se tashmë ka nisur vaksinimi në çdo universitet të Shqipërisë ka nisur vaksinimi anti-COVID për studentë e pedagogë.

Kanë ngelur dhe pak ditë nga nisja e vitit akademik, ndërsa ministrja përmes një postimi në rrjetin social Facebook shkruan se ky proces po bëhet për të pasur një garanci më shumë për vitin e ri akademik.

Dyert e universiteteve janë hapur më herët, për të vaksinuar pedagogë e studentë, si një garanci më shumë, për një ecuri sa më të mirë të vitit të ri akademik që është në prag. Me programin tonë të vaksinimit në komunitet, kemi nisur vaksinimin anticovid me ekipet tona mjekësore në çdo universitet të vendit.

#VaksinatVeprojnë #MbroJetën #ShqipëriaBuzëqesh” shkruan Manastirliu.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Rezultatet e hershme: Partia në pushtet fiton zgjedhjet parlamentare në Rusi

Ngjarja e ardhëshme

Tifozët e Trepçës sulmojnë basketbollistin malazez të Prizrenit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian