Man Utd zgjat kontratën e Pogbas

Klubi ka aktivizuar zgjatjen edhe për një vit më shumë për ta mbajtur kështu lojtarin në klub deri në verën e vitit 2022

Manchester United ka aktivizuar një klauzolë të kontratës së Paul Pogbas një javë pasi  mesfushori foli për një kalim të Real Madridi.

Marrëveshja e francezit përfundonte në qershorin e vitit 2021 dhe Goal ka konfirmim nga klubi ka shfrytëzuar një klauzolë që lejonte që lojtari të rrinte aty edhe një vit më shumë, duke e lënë atë në Angli s’paku deri në vitin 2022.

Pogba tha snë verë se “ka ardhur momenti që të kërkojë sfida të reja në ndonjë klub tjetër” dhe ky klub vazhdimisht është thënë se është Real Madridi.

Ngjarja paraprake

VMRO-DPMNE: Po keqpërdoren paratë nga fondet evropiane

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtare: Joshua vs Pulev, zhvillohet me 12 dhjetor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian