Man Utd nuk është më favoriti për Sancho

Manchester United humbi shansin për të sjellë Jadon Sancho nga Borussia Dortmund këtë verë.

Tani ka shumë më shumë gjasa që Sancho të përfundojë në një klub tjetër të kampionatit verën e ardhshme, dhe Liverpool dhe Bayern Munich përmenden si favoritë, pretendon “Independent”.

Gazeta citon burime pranë Sancho, i cili është i zhgënjyer me Manchester United, i cili nuk arriti ta kthejë atë në Angli këtë verë.

Sancho kishte një kontratë me Djajtë e Kuq, të cilët nuk donin të paguanin 120 milionë euro të kërkuara. Së fundmi United ofroi 80 milionë plus 20 si bonuse, por Dortmund e hodhi poshtë atë ofertë.

Tani anglezi do t’i japë përparësi për klubet e tjera, dhe Liverpool dhe Bayern Munich përmenden si favoritë.

Ngjarja paraprake

Kovid 19 RMV/ 317 raste të reja, 4 viktima. Shërohen 104 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Libi, ekipet e TSK shkatërrojnë minat e vendosura nga forcat e puçistit Haftar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian