Malisheva vazhdon të mbetet në zonën e gjelbër

Edhe për këtë javë, Komuna e Malishevës është kategorizuar si komuna me shkallë të ulët të përhapjes së covid-19, apo komunë në zonën e gjelbër.

Kjo është bërë e ditur nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë përmes një njoftimi publik për kategorizimin e komunave, sipas rasteve të regjistruara me Covid-19.

Orari i punës në zonën e gjelbër është nga ora 05:00 deri në ora 20:00, ndërsa lëvizja nuk është e kufizuar dhe gastronomia mund të punoj me porosi dhe merr me vete.

Shtabi Komubal Emergjent në Komunën e Malishevës, kërkon nga të gjithë qytetarët dhe të gjitha subjektet afariste, që të zbatojnë masat për mbrojtje nga Covid-19.

Ngjarja paraprake

Horoskopi i dashurisë për vitin 2021, shenjat më me fat në çështjet e zemrës

Ngjarja e ardhëshme

Shuarja e dy legjendave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian