Makinat bëhen copa në Elbasan-Peqin, 6 të plagosur, një vajzë u bllokua në mjet

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan – Peqin.

Në vendngjarje është kërkuar edhe zjarrefiksja dhe mësohet se janë 6 persona të lenduar, ku njeri prej tyre është më rëndë.

Janë përplasur makinat më targat AA 030 SV, dhe AA 518 XT.

Sipas njoftimeve nga vendngjarja, media mëson se janë përdorur mjetet e shpëtimit duke nxjerrë një vajzë të ngelur brenda në mjet e bllokuar.

Ajo kishte mbetur e bllokuar në një makinë tip Benz.

Të plagosurit janë nisur në spital dhe sipas informacioneve të fundit janë në repartin e kirurgjisë.

Ngjarja paraprake

Ja kush emërohet Drejtor Gjeneral në ‘Elem Turs’

Ngjarja e ardhëshme

Brava: Regjistrimi të mos krijoj realitetin, por të regjistroj realitetin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian