Maja e madhe në Artanë

Sporti i alpinizmit dhe bjeshkatarisë, është jashtëzakonisht i dashur për gjeneratat e ndryshme në Kosovë.  

Sidomos gjatë vikendeve, pa dallim moshe dhe gjinie, ia mësyjnë alpeve shqiptare, duke ecur nëpër shtigje të ndryshme, disa prej tyre sfidojnë veten në majat jashtëzakonisht të rrezikshme.  

Prof. Teuta Bicaj ka postuar disa fotografi atraktive të majës së Artanës.  

Image

Teuta Bicaj

“Maja e Madhe, Artanë.  Ecja e parë për këtë vit. 

Image

Uroj që ky vit të jetë më i mbarë!”, ka shkruar Bicaj në profilin e saj në facebook.

Ngjarja paraprake

Melisa kërkon të sqarojë ftohjen e Fatjonit: Kemi folur në telefon dhe…

Ngjarja e ardhëshme

Ky burrë hoqi dorë nga pijet e gazuara dhe ja çfarë i ndodhi trupit të tij!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian