Macron i drejtohet Zaevit: Meritoni fillim të bisedimeve

Presidenti francez, Emmanuel Macron bashkërisht me kryeministrin Zaev sot kishin konferencë të përbashkët.

Macron shprehu mbështetje të fuqishme për procesin eurointegrues të Maqedonisë së Veriut.

“Vendi juaj meriton t’i fillojë bisedimet me Bashkimin Evropian, pa anulim”, theksoi Macron në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Zaev.

Ndryshe, kryeministri Zaev bashkërisht me zëvendëskryeministrin Nikolla Dimitrov dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani sot janë në Paris për vizitë pune me presidentin e Francës, Emaniel Macron.

Ngjarja paraprake

Allegri e dëshiron transferimin e 34-vjeçarit nga Torino

Ngjarja e ardhëshme

Befason Berisha: Nuk përjashtoj rikthimin në krye të PD

të fundit nga

Ahmeti”: Mjedisi kërkon trajtim shumë vjeçar Sipas Ahmetit, mjedisi kërkon një trajtim

AlbanianEnglishMacedonian