Macron: Dhuna në Capitol Hill “nuk është Amerika”

Presidenti i Francës, Emanuel Macron ka thënë që “sulmi” në Capitol Hill, nga një turmë e dhunshme e mbështetësve të presidentit në detyrë, DonaldTrump, “nuk është Amerika”.

Ai e bëri këtë koment gjatë një porosie mbështetë se për fuqinë e demokracisë amerikane.

“Franca qëndron fuqishëm, palëkundshëm dhe vendosmërisht me popullin e Amerikës”, ka thënë ai, njofton AP.

Ngjarja paraprake

Lum si Jenniferi, këto forma trupore mund t’i xhelozojë secila femër e t’i ëndërrojë secili mashkull!

Ngjarja e ardhëshme

“Falë Zotit e nën kujdesin e mjekëve..” Kryebashkiaku i Cërrikut me covid, vetëkarantinohet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian