Lushtaku: Kemi pasur vështirësi në pjesën e parë

Drenica mori fitore të madhe ndaj Ballkanit në kuadër të javës së 35-të në BKT Superligën e Kosovës me rezultat 3-1.

Pas ndeshjes, trajneri i skuadrës nga Skenderaj, Tahir Lushtaku ka thënë se ky triumf i tyre ishte më i rëndësishmi i këtij edicioni.

“Kishim përballë skuadrën më të mirë të këtij edicioni. Në pjesën e parë kemi luajtur ndeshje më të kujdesshme”, ka thënë ai pas ndeshjes për Art Sport.

“Kemi pasur vështirësi në pjesën e parë pasi nuk arritëm t’i shfrytëzonim kundërzbritjet.

Në pjesën e dytë nuk kishim çfarë të humbim, pasi këta 45 minuta do të vendosnin për fatin tonë në Superligë”, tha Luishtaku.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gara për kreun e PD, Berisha në Lezhë: Të rikthejmë vendin te vota e lirë

Story i radhës

Nuk ka shërim! Kjo është shenja më xheloze djalë dhe vajzë në Horoskop

Të fundit nga