Lumi Kir “po merr hak”/ I devijoi shtrati nga inertet, rrezikon shembjen e shtëpive

Ndryshimi i shtratit të lumit Kir që ndan qytetin e Shkodrës me fshatin Bardhaj, po gërryen dhjetëra hektarë tokë dhe tashme rrezikon banesat dhe rrugën kryesore të fshatit.

Gjatë dimrit, kur shtohen prurjet, situata përkeqësohet dhe uji është afruar deri pak metër larg shtëpive.

Shtrati i lumit Kir ka devijuar vitet e fundit, për shkak të firmave të ndryshme, një pjese e të cilave e shfrytëzojnë për inerte ndërsa të tjera hedhin mbeturina në të duke bërë që rrjedha ti drejtohet fshatit me mijëra banorë.

Ngjarja paraprake

Zaev, Ahmeti, Xhaferri, Grubi dhe Nikollovski përurojnë objektin e ri të Ministrisë për Sistem Politik

Ngjarja e ardhëshme

Mos u mbyllni në shtëpi nëse është ftohtë, dalja jashtë bën mirë për shëndetin tuaj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian