Lulzim Basha takon studentët: Ju jeni e ardhmja, mos u dorëzoni!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha takoi sot një grup të rinjsh, që po e zhvillojnë mësimin online për shkak të pandemisë, të cilëve u tha se duhet të jenë optimistë për të ardhmen pasi kjo situatë e vështirë do të kalojë.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale kryedemokrati thekson: “Me energjinë dhe dëshirën e të rinjve për ndryshimin e madh. Shqipëria fiton me rininë. Shqipëria fiton”.

Gjatë bashkëbisedimit me të rinjtë Basha shprehet: “Ju jeni e ardhmja, kështu që mos u mërzisni, mos u dorëzoni, përkundrazi ju duhet ti jepni energji njëri-tjetrit, njëra-tjetrës, dhe gjithë shoqërisë. Të jeni të sigurt ju dhe gjithë shokët e shoqet tuaja se do ta kalojmë këtë situatë të vështirë.

Të jeni optimistë për të ardhmen. Gjëja e vetme ku Shqipëria nuk ka ndryshim me Evropën është rinia. Nuk keni asnjë ndryshim, as në botëkuptim, as në përgatitje, as në aksesin në informacion, as në shije. Në çdo gjë, letërsi, muzikë, art kinematografi”.

Ngjarja paraprake

Ministrja gjermane e Mbrojtjes realizon vizitë të papritur në Afganistan

Ngjarja e ardhëshme

Tregtia elektronike, çfarë blejnë më shumë shqiptarët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian