Lulzim Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Bashkim Finos

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino.

Përmes një mesazhi në “Twitter” kryedemokrati shprehet i bindur se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm për stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit.

Mesazhi i plotë

Me trishtim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit, ish-ministrit dhe ish-deputetit Bashkim Fino. Jam i bindur se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm për stabilitetit politik & shoqëror të vendit.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Fino dhe të gjithë të dashurve të tij. U prehtë në paqe!

Ngjarja paraprake

Punëtorët e ndërtimit gjejnë dy persona duke jetuar në një “shpellë” në Kaliforni

Ngjarja e ardhëshme

Organizohet aksion për pastrimin e Liqenit të Batllavës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian