“Lulzim Basha ka folur gjithmonë me arra në gojë”- Rama pyetet për deklaratën e ish-deputetit të PS-së për kasetën e Krushës

Kryeministri Edi Rama thotë se kreu i opozitës, Lulzim Basha duhet të flasë qartë për të shkuarën e tij.

Rama thotë se i gjithë debati i shpërthyer së fundmi vjen nga paqartësia dhe konfuzioni që sipas tij, kreu i PD-së krijon.

Rama u pyet në “Real Story” në News 24 edhe për deklaratat e ish-deputetit socialist, Dashamir Peza në lidhje me kasetën me pamje filmike për masakrën e Krushës së Madhe.

Rama: Nuk jam as hetues dhe as i interesuar për detaje të tilla. E përsëris, nuk besoj që dëshmitari nga Kosova ka ndonjë motiv që t’i turret Lulzim Bashës. Lulzim Basha ka qenë i vagullt duke përtypur arra në gojë, gjithmonë i përgjithshëm dhe asnjëherë të dalë dhe të flasë qartë cili është roli i tij. Gjithë kjo krijohet si paqartësi, si konfuzion dhe njerëzit të ndahen mes patriotit dhe tradhtarit, vjen nga mungesa e përballjes së hapur me insinuatën. As nuk kam bërë akuza, as nuk kam dashur të përfitoj.

-Këto akuza vijnë gjithmonë në prag zgjedhjesh…

Rama: Nuk kam asgjë tjetër në dispozicion përveç fjalës dhe fytyrës time. Ajo që po ju them është e sigurt që nuk kam asnjë mendim për zgjedhjet dhe për fushatën kur flas për këtë temë. E para është një temë kombëtare që lidhet me Kosovën. E dyta, nuk ka votime në Kosovë por në Shqipëri, dhe e dyta nuk është në horizontin tim që ka zgjedhje më 25 prill. Ka shumë njerëz që flasin që këto punë po bëhen për zgjedhjet, që rrogat po bëhen për zgjedhjet, zgjedhje, zgjedhje. Fare absolutisht! Ne sapo kemi mbyllur vitin e shtatë të mandatit. Është një debat i hapur në media dhe jo nga unë dhe partia jonë. Kur Taulant Balla ka dalë dhe ka folur një komision, disa media e lidhën me Lulzim Basha. Çështja e Lulzim Bashës është një çështje e karakterit të lidershipit.

Ngjarja paraprake

Drejtori ekzekutiv i BioNtech: Vaksina kundër COVID-19 ndoshta mund të shpërndahet në dhjetor

Ngjarja e ardhëshme

SMS 2.0 i disponueshëm në mbarë botën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian