Luksemburg, test COVID-19 për të gjithë pasagjerët e linjave ajrore

Të gjithë pasagjerët e linjave ajrorë do të duhet të bëjnë një test PCR si edhe një test COVID-19 të shpejtë pas mbërritjes në Luksemburg, duke filluar nga 2 janari.

“Testet kanë për qëllim kryesisht personat, të cilët kthehen nga destinacionet e pushimeve”, njoftoi Ministria e Transportit.

Sipas saj, nëse rezultati i testeve është pozitiv, autoritetet do të kontaktojnë personat dhe do të japin udhëzime të mëtejshme.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Forca e BDI-së buron nga qytetarët 

Ngjarja e ardhëshme

Jeni kurioz ta shihni Blerona Zeqirin pa makijazh?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian