Luis Enrique: Fitore të tilla vijnë rrallë, kemi bërë gjithçka mirë

Luis Enrique, trajneri i Spanjës beson se lojtarët e tij kanë zhvilluar sot një nga ndeshjet më të mira në vitet e fundit, pasi mposhtën Gjermaninë me rezultatin e thellë 6-0.

Golat për Spanjën u realizuan nga Torres (3), Torrez dhe Oyarzabal.

Enrique thekson se lojtarët e tij kanë kryer detyrat në përpikmëri dhe se kanë bërë gjithçka mirë.

“Këto janë netët që ju rrallë i përjetoni, por në të cilat del gjithçka që planifikoni. Kur ka cilësi dhe qëndrim, këto gjëra mund të ndodhin. Është një nga ndeshjet më të mira të ekipit kombëtar, e cila vjen në momentin më të mirë”, tha fillimisht Enrique.

“Ne jemi kualifikuar në Play Off dhe do të jetë shumë mirë të luani përsëri. Këta janë lojtarët që bëjnë më të mirën. Ata mund të përfaqësojnë denjëssiht Spanjën tani. Sulmuesit kanë shumë cilësi dhe ne e arritëm qëllimin në një mënyrë të hollësishme”, përfundoi ai.

Ngjarja paraprake

Si e pranuan humbjen kandidatët presidencialë në SHBA?

Ngjarja e ardhëshme

Babë e djalë vdesin nga Covid-19 — Familjarët thonë se nuk kishin probleme shëndetësore

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian