Lubjanë, Çavuşoğlu takon myftiun e Bashkësisë Islame të Sllovenisë

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Slloveni, ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, u takua me Myftiun e Bashkësisë Islame të Sllovenisë, Nexhad Grabus, raporton Anadolu Agency (AA).

Çavuşoğlu, i cili po qëndron në Lubjanë, pritet gjithashtu të takohet me ministrin slloven të Punëve të Jashtme, Anzhe Logar, kryeministrin Janez Jansha dhe presidentin Borut Pahor.

Ai gjithashtu është planifikuar të vizitojë Bosnjë dhe Hercegovinën gjatë ditës... .

Ngjarja paraprake

Në organizimin e Britanisë, fillon takimi i ministrave të jashtëm të G7

Ngjarja e ardhëshme

Vdes punonjësja e ambasadës zvicerane në Teheran, rrëzohet nga shkallët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian