LSDM: VMRO-DPMNE është parti kriminale

Aktgjykimi për rastin “TNT” për rrënimin e “Kosmos” rikonfirmoi se VMRO-DPMNE është parti kriminale me tapi, akuzojnë nga LSDM.

Në rastin “TNT” janë dënuar me burg Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, si dhe ish-kryetari i Komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovski.

“Aktgjykime të shumta konfirmojnë indikacionet për krime të rënda të kryera përmes projektit “E vërteta për Maqedoninë”. U vërtetuan pretendimet se Nikolla Gruevski është frymëzuesi i shumicës së krimeve dhe Mile Janakievski është autori i tyre.

Është i njëjti Gruevski që Mickoski fillimisht e kishte këshilltar, e më pas sekretar të përgjithshëm të partisë, i njëjti Gruevski që e vendosi Mickoskin në një kolltuk në Pallatin e Bardhë”, shtojnë nga LSDM

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Story i radhës

PSG konfirmon largimin e argjentinasit

Të fundit nga