LSDM-ja sot do të mbajë Kongresin e 25-të

LSDM do të mbajë Kongresin e 25-të sot në ora 13:00, i cili do të jetë dixhital për herë të parë, duke përdorur platforma dhe mjete moderne dixhitale.

Kongresi i parë dixhital i LSDM do të mbahet përmes platformës elektronike ZOOM, në mënyrë që të mbrojë shëndetin e qytetarëve, delegatëve, punonjësve të medias dhe në përputhje të plotë me masat dhe rekomandimet për mbrojtje nga 19, tha partia. do të drejtohet nga kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev.

Kongresi do të ketë një pjesë të hapur dhe punuese. Pjesa e Kongresit që do të transmetohet drejtpërdrejt mund të ndiqet në lidhjen vijuese: https://youtu.be/uWgxIHylWy4. Lidhjet e drejtpërdrejta do të jenë në dispozicion në faqen zyrtare të LSDM-së (www.sdsm.org.mk)

Pas Kongresit, kryetari i partisë, Zaev, do të paraqesë vendimet në një konferencë për shtyp.

Ngjarja paraprake

​Largimi i ushtarit të fundit jugosllav nga Sllovenia

Ngjarja e ardhëshme

Çfarë njeriu, çfarë luftëtari: “Nuk luftoj më pa babanë, i premtova nënës që do ta përfundoj karrierën në UFC”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian