LSDM dënon dhunën në protestën e sontme

E dënojmë ashpër dhunën dhe incidentet që ndodhën sonte në protestën e organizuar nga VMRO-DPMNE dhe E Majta para ndërtesave të Qeverisë dhe Kuvendit.

Sonte publiku ishte dëshmitarë i tentativës për përsëritje të sulmit të 27 prillit të vitit 2017 nga partitë politike që nuk ia mendojnë të mirën as shtetit dhe as qytetarëve.

LSDM-ja, institucionet, qytetarët nuk do të lejojnë sjellje të tilla të rrezikshme, destruktive të kërcënojnë të ardhmen e vendit, tentimet për destabilizimin e vendit do të mposhten sërish.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

“Çfarë dështimi…”, ndjekësit kritikojnë Dafinën për twerk-un në skenën e Alba Festival

Story i radhës

E papritur, presidenti i Barcelonës takohet me agjentin e Ronaldos

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish