Lorik Cana në Komitet Olimpik të Kosovës

Drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Besim Aliti, kanë pritur legjendën e futbollit shqiptar, Lorik Cana, i cili shoqërohej nga Jerian Lalaj, nga fondacioin “Lorik Cana 5”.

Të dyja palët bashkëbiseduan për mundësitë e bashkëpunimit në projekte të ndryshme, me theks të veçantë aktivitetet sportive parashkollore në Kosovë.

Cana është edhe ambasador i “Grassroots” në Shqipëri.

Krasniqi falënderoi Canën për vizitën dhe bashkëpunimin që ka me sportin në Kosovë dhe Shqipëri.

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare përgëzoi presidentin Krasniqi për zyret e reja, derisa shprehu gatishmërinë për të mbështetur zhvillimin e mëtutjeshëm të sportit në vendin tonë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ekspertët amerikanë: Videoja e vrasjes së ukrainasit të zënë rob, evidencë për krime lufte

Story i radhës

Gjukanoviq: Kemi strategji për fitore, do t’i marr 40 mijë vota më shumë

Të fundit nga