Lorenzo Casini është presidenti i ri i Lega Serie A

Lorenzo Casini është presidenti i ri i Lega Serie A.

Në votimin e zhvilluar paraditen e sotme, kreu i kabinetit të Ministrisë së Kulturës mori 11 vota, 8 kundër dhe një abstenim. 

Vetëm një votë shkoi për dorëheqësin Paolo Dal Pino, i cili u largua nga zyra më 1 shkurt 2022.

Prandaj u gjet emri që arriti shumicën e thjeshtë pas tre tymrave të zinj në javët e fundit. Në orët në vijim, në përfundim të Kuvendit, Casini do të japë deklaratat e para.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blue dhe Ivy, binjakët që i dhuruan botën Gentës

Story i radhës

Hiqen kufizimet për shtetasit e RMV-së për hyrje në Mal të Zi dhe Irlandë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish