Lloris vendos rekordin e ri me kombëtaren

Teksa ka startuar përballja ndaj Anglisë, një nga futbollistët francez ka vendosur një rekord të ri.

Bëhet fjalë pikërisht për kapitenin e “bluve”, Hugo Lloris, i cili u bë lojtari me më shumë paraqitje në historinë e “gjelave”, me 143 të tilla, duke kaluar kështu mbrojtësin legjendar, Lilian Thuram, i cili mbante rekordin me 142 paraqitje.

Lista e top 10 lojtarëve me më shumë paraqitje në historinë e Francës:

Hugo Lloris 143

Lilian Thuram 142

Thierry Henry 123

Olivier Giroud 118

Marcel Desailly 116

Antoine Griezmann 115

Zinedine Zidane 108

Patrick Vieira 107

Didier Deschamps 103

Karim Benzema 97

Laurent Blanc 97

Bixente Lizarazu 97

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Çavuşoğlu në TRT World Forum: Asnjë konflikt nuk është lokal në ‘mjedisin kaotik global’ të sotëm

Story i radhës

VOA/ Vettingu në Shqipëri, më shumë se gjysma e prokurorëve dhe gjykatësve kanë dalë nga sistemi

Të fundit nga