​Llapi nis aventurën në Evropë, përballet me Buducnostin e Malit të Zi

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi, sot nis rrugëtimin në garat evropian.

Përkatësisht në Ligën e Konferencës, aty ku kërkon të tregoj paraqitje dinjitoze.

Rivali i raundit të para kualifikues nga kjo garë për Llapin është skuadra nga Mali i Zi, Buducnosti.

Skuadra e trajneri Tahir Batatina do të jetë mysafire dhe ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Stadion Pod Goricom”, në Podgoricë dhe fillon nga ora 20:30.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Opozita sot në protestë, Sali Berisha nuk përjashton asnjë skenar

Story i radhës

SHBA-ja dhe Britania: Spiunazhi kinez, kërcënim i madh për sigurinë kombëtare

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish