Lladrovci arsyetohet për fotografinë e tij me biznesmenin që i fitoi 20 tenderë në Drenas

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci është i ftuari i radhës në debatin ‘Jeta në Komunë’, përballë gazetares Jeta Xharra.

Lladrovci në fillim të debatit është pyetur për tenderët e shumtë që kjo komunë ia dha dy kompanive për një periudhe të shkurtë.

Përveç kësaj, Lladrovci u pyet edhe për fotografinë e tij në një kafe me Mehdi Gjokën, biznesmeni që fitoi 20 tenderë për 15 muaj në komunën e tij.

I pari i Drenasit u arsyetua se nuk i jep ai tenderët, duke shtuar se ka të drejtë të pi kafe me kë të dojë.

“Ligji nuk ma lejon që me dhanë unë tendera. Zyra e prokurimit lidh marrëveshje në bazë të specifikave dhe çmimit që ofertojnë. Nuk fitohen tenderët me çmimin ekonomikisht me të mirë, po më të lirë”, tha ai.

“Unë edhe me qytetarët e mi pi kafe, se nuk jemi në komunizëm qe me m’tregu dikush se me kë pi kafe, e më kë jo… Tenderët unë as nuk i jepi, e nuk mundet me ma ndalu askush me kanë me nejtë e me pi kafe, nuk i këqyri unë kush i merr tenderat, po cilësinë e punës, edhe punët qysh i bën dhe a e respekton qat kontratë që e ka nënshkru”, shtoi Lladrovci.

Ai deklaroi që janë duke bërë zvogëlim të dhënieve të kontratave në mënyrë që për një rrugë të shkurtër mos të jepet tender i posaçëm.

Ngjarja paraprake

Horoskopi i të enjtes/ Beqarët të mos nxitohen për lidhje, shenjat që duhet të presin

Ngjarja e ardhëshme

Brataj tregon sjelljen e virusit: Po shohim të moshuarit që ia hedhin sëmundjes dhe të rinj që këputen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian