Liverpooli pëson debakël, 7:2! Klopp me dhimbje koke

Kampioni anglez turpërohet keq në stadiumin “Villa Park” në Birmingham.

Aston Villa i shkakton debakël me rezultat 7:2 Liverpoolit, në takimin e javës së 4-të të Premier League në futboll. 

Liverpooli dominoi takimin por kjo nuk i mjaftoi për rezultat të mirë, për faktin se pësuan një rrebesh gola në portën e tyre, që as në ëndërr nuk e kanë pa dhe as laiku më i madh nuk e ka pritur!  

Image

Aston Villa ka shënuar fitoren më bindëse gjatë këtij edicioni dhe duke e turpëruar keq kampionin. 

Golat i shënuan për Aston Villën  Watkins (4′, 22′, 39′),  McGinn (35′), Barkley (55′), Grealish (66′ e 75′), ndërsa për Liverpoolin realizoi Salah (33′ e 60′). Duhet veçuar golin e pestë të Aston Villës, kur Barkley realizoi eurogol nga rreth 17 metra në këndin e majtë të epërm të portës së “Redsave” pikërisht në minutën e 55-të.  Humbje e rëndë për Liverpoolin, trajneri Jurgen Klopp me dhimbje koke.

Image

Pas javës së katërt, Everton udhëheq renditjen me 12 pikë, pasojnë Aston Villa me 9, Leicester City 9, Arsenali 9, Liverpooli me 9 etj.

Ngjarja paraprake

Presidenti i Azerbajxhanit: Lideri i Armenisë po kërkon ndihmë, ne i pjekim si qentë të gjithë ata

Ngjarja e ardhëshme

Sherr mes disa të rinjve në Elbasan, dyshohet për disa të plagosur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian