Liverpooli i bashkon Avdullah Hotin dhe Albin Kurtin

Liverpooli i bashkon Avdullah Hotin dhe Albin Kurtin!

Janë kundërshtarë politik me njëri-tjetrin, por kryeministri në detyrë Avdullah Hoti dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kanë një gjë të përbashkët.

Ata në futboll janë tifozë të skuadres angleze Liverpool.

Ndonëse janë me angazhimet e tyre politike dhe nuk kanë mundësi që të merren aktivisht me sport, apo ti përcjellin ndeshjet e futbollit rregullisht.

Edhe Kurti edhe Hoti kanë shikuar nga afër lojën e Kombëtares së Kosovës në futboll, duke i dhënë përkrahjen e tyre “Dardanëve”.

Ngjarja paraprake

U largua me urgjencë nga emisioni sapo qarkulloi lajmi se ishte kapur me drogë, çfarë iu tha kolegëve Shpat Kasapi

Ngjarja e ardhëshme

Bashkimi - ekipi më i mirë i vitit, Fabian Gjuka ia mbylli gojën të gjithëve 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian