Liverpool me ofertë befasuese për Gavin

Liverpool raportohet se do t’i ofrojë mesfushorit të talentuar të Barcelonës, Gavi një kontratë në vlerë 4 milionë euro pë rvit.

17-vjeçari ka qenë ndër më të mirët te katalunasit, por tashmë i kanë mbetur më pak se 18 muaj kontratë të mbetur në “Camp Nou”.

Barcelona është e dëshpëruar ta mbajë spanjollin në “Camp Nou”, sidoqoftë problemet financiare kanë ndikuar që marrëveshja të mos arrihet.

Sipas “El Nacional”, Barcelona mund t’i ofrojë Gavit pagë më të lartë, por Liverpool i ka ofruar rreth 65 mijë funte në javë dhe janë gati të paguajnë 10 milionë euro për ta transferuar në verë.

Raporti shton se “Reds” do ishin gati edhe të paguanin klauzolën e lirimit në vlerë 50 milionë euro, me Chelsean që gjithashtu do t’i bashkohet garës.

Gavi ka regjistruar dy gola dhe tre asistime në 26 paraqitje këtë edicion dhe ka bërë katër paraqitje te Kombëtarja e Spanjës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fakte e dëshmi për “plehrat”/ Komisioni Hetimor do thërrasë zyrtarë e deputetë për inceneratorët

Story i radhës

Nga e folura tek aftësitë sociale, ku ndryshojnë bebet vajza nga bebet djem?

Të fundit nga