Live: Shqiptari me Atalantën po tentojnë të befasojnë Realin! City në epërsi

(E plotësuar): 18′ Ilkay Gundogan thellon epërsinë e Manchester Cityt, 2:0.

16′ Reali ende nuk ka shënuar e as Atalanta.

13′ Kevin De Bruyne shënon për Manchester Cityn dhe avancojnë me 1:0 ndaj Monchengladbach.

11′ Shqiptari Berat Gjimshiti me Atalantën synojnë befasinë në Madrid. 

6′ Në asnjërën ndeshje nuk ka gola, secila po kërkon epërsinë.

2′ Reali e ka fituar takimin e parë me rezultat 1:0 dhe ndihet me komod në Madrid.

1′ Fillojnë ndeshjet

Manchester City sfidon Monchengladbach, por ka epërsinë 2:0 nga takimi i parë.  

Luhet duke filluar nga ora 21:00, ndeshja e kthimit në Ligën e Kampioneve, mes Realit të Madridit dhe Atalantës, pasi e para në Bergamo u mbyll me fitoren e madrilenëve, me rezultatin minimal 0-1.

Reali-Atalanta

Real Madrid: Kurtua, Ramos, Varan, Naço, Mendi, Valverde, Kros, Modriç, Lukas Vaskez, Benzema, Vinicius. Trajner: Z. Zidan

Atalanta: Sportielo, Romero, Gjimshiti, Toli, Maehle, Gozens, Pesina, De Run, Pashaliç, Malinovski, Muriel. Trajner: Xh. Gasperini.

Ngjarja paraprake

Live: Shqiptari me Atalantën po tentojnë të befasojnë Realin

Ngjarja e ardhëshme

Tadiq, flladitu, mos u dridh për Kosovë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian