Live: Shaqiri me shokë për fitore, Manchester City shënon

(E plotësuar): 18′ Ferran Torres realizon për Manchester Cityn. Mbrojtja e Marseille-s gabon, ndërsa Torres nga afërsia me qetësi shënon për 0:1.

16′ Nuk ka ende gola në takimin Liverpool-Midtjylland.

11′ Fabio Vieira realizon për epërsinë 1:0 të Portës kundër skuadrës greke Olympiakos.

10′ Liverpooli po sulmon me Origin në drejtim të portës së skuadrës daneze. 

8′ Nuk ka ende gola në asnjë takim.

1′ Fillojnë ndeshjet.

Skuadra e Liverpoolit sonte kërkon fitoren e dytë rresht në grupin D të Champions League. 

Ylli nga Kosova, Xherdan Shaqiri, paraqitet standard dhe kërkon fitore nja danezëve Midtjylland. 

Real Madridi kërkon qetësinë në udhëtim, ndaj Monchengladbach dhe Manchester City përballet me Marseille-n vendase.

Grupi A
Atletico M.-Salzburg 0:0
Lokomotova M.-Bayerni    1:2

Grupi B
Monchengladbach-Reali    0:0
Shakhtar-Interi    0:0

Grupi C
Porto-Olympiacos    1:0
Marseille-Manchester City    0:1

Grupi D
Liverpooli-Midtjylland    0:0
Atalanta-Ajax    0:0

Ngjarja paraprake

Turqia kritikon Armeninë për "sulm çnjerëzor" ndaj Azerbajxhanit

Ngjarja e ardhëshme

Infektohet me koronavirus mjeku i Klinikës Infektive

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian