Live: Inter në presion të Liverpoolit, Bayerni në epërsi

(E plotësuar) – 15′ Liverpoolipo tregon lojë të mirë ndaj Interit.

11′ Robert Lewandowski shënon nga penalltia, Bayern – Salzburg 1:0.

10′ Nuk ka gola as në “Anfield” as në “Allianz Arena”.

7′ Interi nuk ka çfarë të humb, kërkon me ngulm golin.

5′ Ndeshje e luftuar mes Liverpoolit e Interit. 

Liverpooli – Interi 0:0
Liverpooli: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, C. Jones, Fabinho, Thiago, Salah, Diogo Jota dhe Mane.
Interi:  Handanoviq, Skriniar, de Vrij, Bastoni, Dumfries, Vidal, Brozoviq, Calhanoglu, Perishiq, Martinez dhe Sanchez.

Bayerni – Salzburg 1:0
Bayerni: Neuer, Pavard, Sule, Hernandez, Kimmich, Musiala, Gnabry, T. Müller, L. Sane, Coman dhe Lewandowski.
RB Salzburg: Köhn, Kristensen, Solet, Wöber, Ulmer, Capaldo, Camara, Seiwald, Aaronson, Adamu dhe Adeyemi.

2′ Ndeshje me presion për Interin.

Liverpooli është shumë afër çerekfinales, pasi që ka fituar ballafaqimin e parë në udhëtim, me rezultat 2:0 ndaj Interit.
Bayerni ka luajtur baras 1:1 me Salzburgun dhe sonte ka përparësinë e fushës, ka gjasa të mëdha të kualifikohet në çerekfinale të Champions League.

Interi dhe Salzburg janë në presion të madh.

Liverpooli dhe Bayerni presin të kualifikohen.

Liverpooli – Interi

Liverpooli: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, C. Jones, Fabinho, Thiago, Salah, Diogo Jota dhe Mane.
Interi:  Handanoviq, Skriniar, de Vrij, Bastoni, Dumfries, Vidal, Brozoviq, Calhanoglu, Perishiq, Martinez dhe Sanchez.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Për motivim dhe kënaqësi personale, bëni një plan të aktiviteteve vjetore

Story i radhës

Bruceloza shfaqet në një fermë në Tepelenë, izolohen disa krerë bagëti

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish