Live: Apple prezanton iPhone 13 dhe gjeneratën e re Apple Watch

19:30 – Fillon transmetimi live i evenimentit. Apple e nis me gjeneratën e re të Apple Watch. Kompania premton 18 orë jetëgjatësi baterie, ekrane më të mëdha, butona më të mëdha ndërsa është ridizajnuar edhe ndërfaqja.

Është ai momenti i vitit kur Apple prezantoi gjeneratën e re të iPhone, kësaj herë është iPhone 13.

Priten ndryshime të vogla duke qenë se vitin e kaluar u soll një dizajn i ri. Kamerat janë ato që do të marrin vëmendjen më të madhe ndërsa presim procesorë më të fuqishëm.

Ka pasur spekulime për një notch të ri ku fshihen sensorët Face ID.

Orët e reja vinë me dizajn të ri, një ndryshim madhor krahasuar me gjeneratën e kaluar.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Ndeshja e parë me tifozë pas më shumë se 1 viti

Ngjarja e ardhëshme

Ada kapet me Alvisën: Si takimet në shkollë fillore ishte! Mos fol më, mbylle!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian