LIVE: Adresimi i presidentit Erdoğan në parlamentin turk

Adresimi i presidentit Erdoğan në parlamentin turk.

Erdoğan: Si Turqi do të vazhdojmë me zemër dhe me të gjitha mundësitë të mbështesim vëllezërit tanë të Azerbajxhanit, për të cilin ne veten tonë e shohim si “një komb, dy shtete”.

Erdoğan: Rruga e paqes së përhershme në këtë rajon kalon përmes tërheqjes së armenëve nga çdo pëllëmbë e territorit azerbajxhanas që ata kanë pushtuar.

Erdoğan: Ata që mbështesin këtë shtet hajdut (Armeninë) i paralajmëroj se do të japin llogari përpara ndërgjegjes së përbashkët të njerëzimit.
.. .

Ngjarja paraprake

Douglas Costa refuzon transferimin te Unitedi

Ngjarja e ardhëshme

Biseda në Twitter, japonezi pranon vrasjen e 9 personave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian