Live 20.45: Kosova-Sllovenia, Dardanët kërkojnë fitoren e parë! Paçarada dhe Zhegrova titullarë

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, sonte kombëtarja e Kosovës ndeshet me Slloveninë, në kuadër të grupit 3 të Ligës së Kombeve në Divizionin C.

Kosova kërkon fitore e parë pas një barazimit dhe një humbjes.
Kosova – Sllovenia

Gjyqtar: A. Madley (Anglia).

Kosova: Muriç, Paçarada, Aliti, Dresheviq, Hadërgjonaj, V. Verisha, Shala, Zeneli, Celina, Zhegrova dhe Kololli. 
Sllovenia: Oblak, Stojanoviq, Blazhç, Mevlja, Balkovec, Rep, Bijol, Kurtiç, Verbiç, Vuçkiç dhe Lovriç.

Ngjarja paraprake

KUVEND: Asnjë deputet nuk do të shkojë në izolim

Ngjarja e ardhëshme

Fshatrat dhe qytetet e Kosovës që nesër nuk do të kenë rrymë deri në 12 orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian