Live: 20.45 Kosova më shumë mungesa kundër Greqisë, ja formacionet

Kombëtarja e Kosovës do të luajë më shumë mungesa kundër Greqisë, në takimin e xhiros së katërt të grupit 3 të Ligës së Kombeve në Divizionin C. 

Kosova paraqitet pa futbollistët Vedat Muriqin, Milot Rashicën, Arbër Zenelin, Valon Berishën, Amir Rrahanin, Hekuran Kryeziun, Edon Zhegrovën etj. Greqia kryeson me 7 pikë në grup, ndërsa Kosova ka vetëm një pikë dhe mban pozitën e tretë. 

Greqia – Kosova
Stadiumi “Olympic Spiros Louis” në Athinë.
Gjyqtar: R. Reinshreiber (Izraeli).

Greqia: Vlachodimos, Chatzidiakos, Svarnas, Tzavellas, Giannoulis, Kourbelis, Zeca, Limnios, Bakasetas, Mantalos dhe Pavlidis.
Kosova: Muriç, Vojvoda, Dresheviç, Aliti, Paçarada, Loshaj, Shala, Celina, Kastrati, Hadërgjonaj dhe Kololli.

Ngjarja paraprake

Formacionet zyrtare, Kroaci – Francë

Ngjarja e ardhëshme

Elton John dhe ish bashkëshortja zgjidhin mosmarrëveshjen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian