Lituania kërkon nga BE-ja të rrisë sanksionet ndaj Rusisë

Ministri i Jashtëm i Lituanisë Gabrielius Landsberg ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të vendosë sanksione ndaj importeve të naftës ruse, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Duke folur për gazetarët në Bruksel, ai tha:

Është e pashmangshme që ne të fillojmë të flasim për sektorin e energjisë dhe ne mund të flasim patjetër për naftën sepse është e ardhura më e madhe për buxhetin në rritje.”

Kujtojmë që sulmet e ashpra në Ukrainë edhe gjatë ditës së sotme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Integrimi i Ballkanit Perëndimorë në BE, Borell: Është koha për të ecë përpara

Story i radhës

BlockFi, Swan Bitcoin, Pantera Advise Users How to Stay Safe After Data Got Hacked in Hubspot CRM Raid

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish